sob., 2019/06/08 - 17:37

Sąd Rejonowy w Toruniu niedawno kolejny raz upadłość konsumencką naszego klienta. Były przedsiębiorca ma okazję w okresie maksymalnie trzech lat uwolnić się z długów, których nie był w stanie spłacić od prawie 20 lat.

 

Posiadasz długi? Sąd może Cię oddłużyć!

wt., 2018/07/10 - 23:05

Z przyjemnością informujemy, że zespół Kancelarii poszerzył się o kolejnego radcę prawnego. Pan Adam Gryckiewicz złożył w dniu 6 lipca 2018 r. uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączył do grona radców prawnych.

Serdecznie gratulujemy nowemu Panu Mecenasowi i życzymy dalszych sukcesów!

czw., 2016/11/24 - 09:25

Pragniemy poinformować, że Kancelaria Prawnicza Marek Poksiński rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Sieć Obywatelska Watchdog Polska w ramach Programu „Ambasadorzy Jawności”.

pt., 2016/02/19 - 13:17

W najbliższy poniedziałek, 22 lutego 2016 r., rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Wspieramy tę akcję poprzez bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, których udzielamy w siedzibie Kancelarii. Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu spotkania pod numerem 56 65 77 042 lub 56 65 77 043, bądź też mailowo pod adresem : szymon.urzedowski@poksinski.pl lub lukasz.sobolewski@poksinski.pl.  

wt., 2016/02/16 - 09:52

"One billion rising" to międzynarodowa akcja (w Polsce znana pod nazwą "Nazywam się miliard") mająca zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

W Toruniu akcja odbyła się po raz drugi, a nasza Kancelaria postanowiła włączyć się w to wydarzenie. Mecenas Łukasz Sobolewski udzielał bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego i karnego wszystkim chętnym osobom, które pojawiły się Galerii Plaza podczas trwania akcji.

Zdjęcia oraz informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj:

czw., 2016/01/28 - 17:10

Nasi prawnicy - radca prawny Szymon Urzędowski i radca prawny Marcin Minkiewicz, wraz z innymi przedstawicielami zawodów prawniczych, wzięli udział w konferencji Nowoczesny prawnik, która odbyła się 26 stycznia 2016 r. w warszawskim Atrum Tower.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie wykorzystywania nowych technologii w codziennej pracy prawników, sposobu gromadzenia i przetwarzania danych, a także w zakresie optymalizacji pracy przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi IT.

pt., 2015/12/04 - 10:07

Od kilku miesięcy obowiązują nowe przepisy w sprawach rodzinnych. Zmiana, która weszła w życie pod koniec sierpnia 2015 r. zakłada między innymi zmniejszenie ingerencji sądu w kwestie władzy rodzicielskiej i kontaktów rodziców z dziećmi.

ndz., 2015/11/29 - 16:23

Długo oczekiwane zmiany w prowadzeniu mediacji wchodzą w życie z początkiem 2016 r.

Nowe przepisy przewidują między innymi wprowadzenie obowiązku poinformowania w pozwie, czy strony podjęły próbę mediacji lub innej pozasądowej metody rozwiązania sporu. Ma to na celu wyraźne zaznaczenie, że każda sprawa skierowana do sądu powinna zostać poprzedzona próbą polubownego rozwiązania konfliktu.

ndz., 2015/11/22 - 17:58

Jacek Krzemiński, prawnik z naszej Kancelarii, uczestniczył w ostatni piątek w konferencji organizowanej przez Research Centre for European Private Law, Uniwersytet Śląski, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach oraz Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

pt., 2015/11/20 - 17:20

W dniu 1 grudnia 2015 r. wchodzi w życie zmiana przepisów prawa, zgodnie z którą rozłożeniu na raty będzie podlegała całość zadłużenia, w tym z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne za zatrudnionych pracowników lub innych ubezpieczonych niebędących płatnikami składek na własne ubezpieczenie oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne. Kancelaria pomaga przedsiębiorcom będącym w trudnej sytuacji w przygotowaniu odpowiednich wniosków do ZUS.

O kancelarii

Kancelaria istnieje od 1998 roku. Od początku świadczymy kompleksową obsługę prawną firm oraz pomoc prawną osobom prywatnym, mając na uwadze przede wszystkim sukces oraz zadowolenie naszych Klientów. Dynamiczny rozwój sprawił, że jesteśmy jedną z wiodących Kancelarii prawnych w regionie, podejmującą się często najtrudniejszych spraw w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, podatkowego czy prawa pracy.

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Zamknij