Mylne wyobrażenie o wysokości honorarium radcy prawnego często sprawia, że osoby posiadające problem prawny rezygnują ze skorzystania z usług Kancelarii i próbują ten problem samodzielnie rozwiązać. Takie działanie, niestety, nierzadko powoduje negatywne skutki (np. przegranie sprawy) i pociąga za sobą konieczność poniesienia znacznych kosztów, zazwyczaj wielokrotnie przewyższających wynagrodzenie Kancelarii. Tymczasem, podjęcie przez Kancelarię działań w kierunku rozwiązania problemu, najczęściej pozwoliłoby uniknąć ujemnych konsekwencji oraz doprowadzić do uzyskania korzystnego dla klienta rozstrzygnięcia sprawy. Dlatego też Państwa problem prawny warto powierzyć do rozwiązania profesjonaliscie, zaś wynagrodzenia Kancelarii nie traktować jako zbędnego i niepotrzebnego wydatku.

Standardowy schemat postępowania w przypadku nowych spraw oraz ustalania wynagrodzenia Kancelarii:

Pierwszy kontakt - telefoniczne umówienie terminu spotkania z prawnikiem specjalizującym się w danym zagadnieniu prawnym oraz udzielenie informacji o zbliżonym koszcie porady prawnej.

Koszt: bezpłatnie.

Spotkanie - rozmowa, podczas której prawnik:

  • zapozna się z Państwa problemem i udzieli porady prawnej,
  • oceni zasadność dalszego prowadzenia sprawy przez Kancelarię lub możliwość samodzielnego rozwiązania problemu przez Państwa,
  • poda warunki finansowe dalszego poprowadzenia sprawy przez Kancelarię.

Koszt: zazwyczaj ok. 100 zł, w zależności od złożoności problemu oraz czasu trwania spotkania. Zbliżony koszt poznacie Państwo już podczas umawiania spotkania z prawnikiem.

Prowadzenie sprawy - kompleksowa reprezentacja przez Kancelarię na dalszych etapach sprawy.

Koszt: ustalany indywidualnie. Nacześciej stosowane sposoby ustalania i rozliczania wynagrodzenia za prowadzenie sprawy to:

  • rozliczenie ryczałtowe – stawka za kompleksowe prowadzenie sprawy - niezmienna, niezależna od poświęconego przez Kancelarię czasu na poprowadzenie sprawy,
  • rozliczenie godzinowe – stawka za każdą godzinę pracy prawnika - ostateczne wynagrodzenie ustalane jest po zakończeniu sprawy jako iloczyn ilości poświęconych godzin oraz ustalonej na Spotkaniu stawki godzinowej.

O kancelarii

Kancelaria istnieje od 1998 roku. Od początku świadczymy kompleksową obsługę prawną firm oraz pomoc prawną osobom prywatnym, mając na uwadze przede wszystkim sukces oraz zadowolenie naszych Klientów. Dynamiczny rozwój sprawił, że jesteśmy jedną z wiodących Kancelarii prawnych w regionie, podejmującą się często najtrudniejszych spraw w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, podatkowego czy prawa pracy.

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Zamknij